Deelgemeente Wevelgem bestaat 825 jaar in 2023. Daarom organiseert de heemkundige kring Wibilinga heel wat activiteiten om deze verjaardag in de kijker te zetten.
Kasteel en park Vanackere
Op zondag 19 februari is er een publieksactiviteit over de geschiedenis van het kasteel Vanackere en de bijhorende gemeentelijke hovingen, het park. Het kasteel, ter vervanging van het herenhuis, werd tussen 1894 en 1896 gebouwd in eclectische stijl. De Kortrijkse architect Cyriel Vanhoutte liet zich inspireren door verschillende neostijlen. De Engelse landschapstuin werd uitgebreid tot het huidige park.
In de Bib in het Park is er om 14, 15 en 16 uur een lezing met diapresentatie. Iedereen kan de presentatie gratis bijwonen.
Tussen 14 en 17 uur krijgt iedereen ook de gelegenheid om in het kasteel (gemeentehuis) de gerenoveerde inkomhal en enkele gerestaureerde lokalen te bekijken. Leden van de erfgoedcel geven toelichting .
Enkele bijzondere erfgoedplaatsen in het park zullen via erfgoedborden in de kijker worden gezet.
Praktisch
Iedereen kan de lezing in de bib en het bezoek aan het kasteel bijwonen.
Deelname is gratis. Inschrijven vooraf is aanbevolen en kan via info@wevelgem825.be
